ליבון סוגיה אקטואלית שבועית בידי נוער החמ"ד.

מה ההתלבטות?

והפעם: בעד או נגד פתיחת תאגיד השידור הציבורי ועד כמה יש מענה בלוח השידורים הנוכחי לנוער הדתי

ביום ראשון השבוע כינס ראש הממשלה ישיבה מכרעת, במסגרת פורום ראשי מפלגות הקואליציה, שבה דנו  בעתידו של תאגיד השידור הציבורי. אגב סוגיה זו, שאלנו את תלמידי הנהגת נוער החמ"ד האם לדעתם יש צורך ממשי לסגור את רשות השידור אגב ייצור אלטרנטיבה אחרת ללוח השידורים הנוכחי המיועד לבני הנוער או שכל מהלך הסגירה מיותר מאחר שגם ככה הנוער לא נמצא בכלל בטלוויזיה אלא ברשתות החברתיות ובווטסאפ ובכלל, תוכניות שיש היום ברשות השידור ראויות ומספקות ואין צורך בתאגיד שיביא עמו לוח שידורים תוכני וערכי יותר לכלל הנוער?

חנה אחימאיר, כיתה ט,אולפנה בהר"ן

מרים וניש,כיתה י, בית חינוך חמ"ד. אמי"ת רננים.

אני בעד כי...

אנחנו, בני הנוער הדתיים, לא נמצאים כל-כך מול הטלוויזיה ברוב שעות היום, ובכלל, רובנו נמצאים יותר מול הפלאפון והמחשב, ולא תמיד התוכן שיש שם מתאים. הרשתות החברתיות כיום "חזקות" בהרבה מכל ערוץ אחר שקיים. לכן אני חושבת שלהקים תאגיד שידור ציבורי חדש, יכול להביא רוח רעננה וצבעונית בתקשורת הישראלית. זה ייתן במה לעוד המון אנשים צעירים ומוכשרים, לאו דווקא עם ניסיון של שנים רבות. ככה התוכניות יתאימו יותר לדור החדש, שכבר מתפתח, ואולי יצליח להוציא אותנו קצת מהפלאפונים והרשתות החברתיות. ייתכן שנוכל לקבל חומרים איכותיים וערכיים שמתאימים לעוד קהלים באוכלוסייה, ובייחוד לדתיים. כי תכלס, אנחנו הרבה. התוכניות הישנות והבנאליות של הערוץ הראשון כבר באמת לא מעניינות אותנו. עברנו דור והשתכללנו. אי אפשר שכל החיים נהיה עם אותם ערוצים, אנשים ותוכניות קבועות. זה יפתח את כל היחס לתקשורת בישראל, וייתן מקום למשהו חדש שלא רגיל בנוף השידור הישראלי. כמובן, זה תלוי בנו - במשהו חדש תמיד יש דברים שמשתנים, ולכן לדעתי זאת הזדמנות מצוינת לציבור שלנו להשתלב וליצור דברים חדשים ואיכותיים.

אני נגד כי...

לפי דעתי יש צורך לייצר אלטרנטיבה אחרת לתוכן המיועדת לבני הנוער מעבר לזו הקיימת כבר היום. הסיבה לכך היא שבני הנוער הדתיים רוצים להנות מתוכניות טלוויזיה לא פחות מהנוער החילוני אך אינם יכולים לעשות זאת מבלי להיחשף לרוב לתכנים לא הולמים. אני לא חושבת שיש צורך בהקמת גוף שידור חדש אלא בהחלפת חלק מהתכנים המשודרים כבר לתוכניות מתאימות. אני מאמינה שבנוסף לבני הנוער הדתיים, גם בני נוער חילוניים ישמחו לראות תוכניות טלויזיה צנועות. לרוב תוכניות טלוויזיה הן נושא שיחה נפוץ. צפייה בתוכניות טלוויזיה משותפות יכולה לפתח דיון בין בני נוער ממגזרים שונים. כידוע, ככל שמכירים ומודעים לשוני בין אנשים מוקדם יותר כך מצליחים לחיות ביחד בהצלחה. ואולי בעזרת צפייה משותפת תוך כדי התחשבות בכל המגזרים נצליח לאחות את הקרעים בינינו. 

השארת תגובה