דיבורים מעל למקום ולזמן

 סרטון הפתיחה מוקדש לרגע שיעביר גם בגדולי הספקנים צמרמורת. השני בעקבות דו"ח הקשישים על מצבם העגום בישראל, השלישי של 'נאמני תורה ועבודה' על הנישואין והשאלות שצפות מההתנהלות של הרבנות, ברביעי על המכונית שתמיד חלמתם שתהיה לכם, החמישי על האסירים בכלא מגידו ואת הקטנה לסיום אתם הולכים לזכור עוד הרבה זמן. באחריות.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

דיבורים מעל למקום ולזמן

מה עוד אפשר לומר על אבא נרגש שנכנס אל הרבי מלובביץ ומבקש ממנו לברך את בנו מאחר שהילד לא מדבר. הרבי מסתכל על הבן ומבקש ממנו לומר: 'מודה אני'. ואז הבן מתחיל לומר 'מודה אני'. נס? אחיזת עיניים? בימוי? שכל אחד ייקח את זה לאן שבא לו. על רציונליזם והסדר בעולם. החוקיות והאמונה לספקנים. נהדר כפתיחה לשיעורי מחשבת ישראל על 'חוקיות והסדר בעולם'. אורך: 0:55. אנגלית עם תרגום.

בפעם הבאה זה יהיה הסבא שלכם

בהמשך לדוח הקשישים שפורסם לאחרונה מסתבר שלמרות שאין למדינה בעיה לשים 700 מיליון שקל על תאגיד השידור החדש 'כאן', כשזה מגיע למצוקת הקשישים היד נהיית הרבה יותר קפוצה. על המוסר, הטבע האנושי והמצב העגום של הציבור הכי שקוף במדינה. מחטיבה. אורך: 1:03. ללא מילים.

לקדש את הספק

סרטון ביקורתי ומפתיע בהתחשב בעובדה שהוא מגיע מפלח דתי 'נאמני תורה ועבודה' על היחס שגוררת ההתנהלות של הרבנות הראשית בכל מה שקשור להסדרי החופה בישראל. מומלץ לשיעורי אזרחות על גבולות חופש הפרט, דת ומדינה ועל ניתוח האקסיומות של החיים. מחטיבה ומעלה. אורך: 1:20 . אנגלית עם תרגום.

חולץ פקקים

ואז, באמצע הפקק, התרוממה המכונית וחלפה על פני הטור כאילו אין מחר. מתאים לכם? על יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה וגבולות האפשרי. נהדר לסדנאות יזמות עסקית. מכיתה ד' ומעלה. אורך: 1:07. ללא מילים

מגידו – לשבת עם הרוע לכוס קפה

סדרת הדוקו החדשה של yes הספיקה כבר לעורר סערה מצד משפחות הנפגעים שמחו על האנשה שעוברים הרוצחים בסדרה. הצפייה מעוררת תהיות כלפי תפיסת החברה הישראלית למול האסירים הביטחוניים ומדוע שמיעת הסיפורים מעוררת קושי גדול כל כך.  לשיעורי אזרחות. מחטיבה ומעלה. אורך: 0:55. עברית.

תזכרו איפה ראיתם את זה

ג'ושוע יכול לזכור כמעט הכול. כששואלים אותו איך הוא עושה זאת מגלים תשובה מפתיעה שיכולה לשנות את הזיכרון של כמה מאתנו. חמש דקות וגם אתם תתחילו להיזכר סוף סוף בכל אלו שהלוו לכם כסף. לכולם.

השארת תגובה