תזריע מצורע

הרב ישראל מאיר לאו וטומי לפיד נזכרו במקום ההוא.

 

שיחה מרתקת בין הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו לטומי לפיד על אלוהים והשואה, אמונה ומוסר, איוב ופרימו לוי – מכרה זהב חינוכי לכל איש חינוך! השאלות, התשובות וקידוש הספק בין האמונה בה' לאמונה כפי שניסח זאת לייבוביץ' בעזרת ה'. מחטיבה ומעלה. אורך: 22:25. בעברית.

יציאת מצרים – בשש שעות.

 

לעם ישראל זה לקח 40 שנה עד שהם יצאו ממצרים. למטוסי חיל האוויר קצת פחות. יובל למלחמה שנכנסה לספרי הזהב של צבאות העולם וזה הזמן לפתוח את הארכיונים ובין התרפקות על העבר לנוסטלגיה, המחשבות עולות ואיתם השאלה: האם מאז המלחמה ההיא הדברים, הלאום, הזהות, הלאומיות והמוסר הובילו אותנו למקום שחשבנו? מכרות זהב לשיעורי אזרחות וחברה. מכיתות ו' ומעלה. תענוג להיסטוריונים. אורך: 28:35. בעברית.

לברוח מהקווים.

 

אל תזלזלו ביצירת האומנות הקצרה הזו כי החדות והמסרים שלה חודרים כמו מחט: במרוץ החיים ובעולם של הורים הנלחמים לסיים את החודש ולבלות עוד קצת רגעי איכות עם התלוש שלהם, מגיע גיבור הסרט וגורם לנו לחשב מסלול מחדש. להורים. מורים ואנשים שמאסו בשבלונה. אורך: 8:01. ללא מילים.

נומה נומה רופא קטן.

 

במסגרת ארגז הכלים לחיים, מובא כאן אחד מהטיפים היותר שימושיים שמן הסתם נתקלתם בו ללא הגזמה בעשרים השנים האחרונות. ובכן, התגלה הסוד שמיליוני אבות מיואשים בעולם חששו מפניו: איך מרגיעים תינוק צורח? להורים. אבות. שכנים שלא יכולים לישון. אחים גדולים. ורווקים שגרים ליד משפחות ותרנגולות שמשכימות קום. אורך: 4:13. אנגלית עם תרגום.

אמא.

 

סרטון מרגש ונוגע על החיים, הורות ואמא אחת שרואה איך הזמן נזל לה מהידיים ופתאום היא מוצאת את עצמה בצד האחר של החיים והשקיעה קרובה מתמיד. לסדנאות הורות. אורך: 12:01. ללא מילים.

השארת תגובה