הסוד להובלה

פתיחה

בעוד כמה ימים תדעו אם יש לכם את זה. מה זה ה'זה' הזה? הדבר המיוחד הזה שיגרום למדריכים שלכם לבחור בכם להובלת הסניף ודור המדריכים החדש.

לפני שבוע המורה שלכם דיברה אתכם על חבר'ה בודדים שייבחרו למועצת התלמידים בכדי לייצג את המחוז. היא ביקשה שרק אלו שחושבים שהם מתאימים ויכולים לסחוף אחריהם את השאר יגישו מעומדות. בין היתר מדובר על משלחות של חילופי סטודנטים. נסיעות לחו"ל. חוויות. קיצר, משהו ליגה. אתם רוצים להתקבל אבל לא בטוחים שיש לכם את 'זה'. כן, שוב ה'זה' הזה. התכונה המסתורית הזו שהופכת אנשים לדמויות מפתח מובילות. שמעניקה להם את הקסם שכמו 'החלילן מהמלין' יגרום לאנשים ללכת אחריהם. להפוך אותם למובילי דרך. למנהיגים.

בכל מקום. בכל זמן. כמעט בכל סיטואציה תפגשו אותם. תריחו אותם מרחוק. תזהו אותם בין מאות אנשים. המנהיגים המובילים. מי הם. מה הם. איך נהפכים לכאלו במאה העשרים ואחת?

האם יכולת ההובלה היא משהו נרכש? מולד? האם יש אלו מאפיינים משותפים בין המנהיגים הגדולים?

איפה אפשר לקנות את התכונות הגדולות הללו?*

כשמאחוריה מעל  25 שנות מחקר אחר האנשים המובילים בעולם, מנכ"לים ומנהיגים גדולים, מציגה לנו רוזלינדה טורס, שותפה בחברת הייעוץ בוסטון קונלסטינג גרופ,  בהרצאת הטד הבאה:

הרצאת טד

https://www.ted.com/talks/roselinde_torres_what_it_takes_to_be_a_great_leader?language=he

את שלושת השאלות הפשוטות שכל אדם שמחזיק מעצמו מוביל ומנהיג צריך לשאול את עצמו בכדי להמשיך ולהתפתח. העוצמה בשאלות הללו, הן שהן יעזרו לכם למקד את יכולת ההובלה שלכם ולהצמיח אותה לאן שלא תלכו. טורס מצאה כי אנשים מובילים שואלים את עצמם:

  1. היכן הם מחפשים כדי לחזות את השינוי הבא בחייהם?

כלומר האם אתם פתוחים לשמוע רעיונות חדשים ומוכנים לצאת מחוץ לקופסה בדרך ללמידה של כלים  ומושגים שטרם ידעתם על קיומם או שאתם מעדיפים להישאר מבחינה מחשבתית רק באזור הנוחות שלכם?

  1. מהי מידת הגיוון של החברים שלכם?

האם יש לכם יכולת  לפתח יחסים עם אנשים ששונים מכם ולמרות כל ההבדלים עדיין תוכלו לשבת איתם ולהגיע ביחד ליעד המשותף? לטענת טורס, אנשים מובילים מודעים לעובדה שככל שהם יוכלו לתקשר עם מגוון אנשים גדול יותר כך הדרך לחשיפה לפתרונות שונים תהיה משמעותית ורחבה יותר.

  1. האם אתם מספיק אמיצים לזנוח שיטה שהביאה לכם הצלחה בעבר? אנשים מובילים הם כאלו שיודעים שהדרך להצלחה עוברת דרך ביקורת בונה ולא חוששים להודות שהפתרון שהם חשבו עליו יכול להיות ממש טיפשי או בזבוז זמן.

תכל'ס

הדבר המדהים הוא אחרי שצופים בסרטון של טורס הוא ששוב מגלים כמה מעקרונות תורת המוסר שלובים בדבריה כאשר הראשון שבהם הוא: היכולת שלנו להתגמש, לצמוח ולקבל הכוונה מבן אדם זר מתוך ידיעה שרק ככה נוכל להתקדם.

מעבר למודעות ולרצון התמידי של האנשים המובילים בעלי יכולות ההנהגה להתפתח באופן תמידי, לבקר את עצמם (וחשוב להבדיל בין ביקורת עצמית בונה לביקורת עצמית הורסת) ולבדוק איך הם יוכלו להשתפר בפעם הבאה, שוב פעם אנחנו רואים שהדרך להצלחה ולהתפתחות עוברת דרך בניין המידות: אמנם רוזלידנה טורס לא הייתה בישיבה ולא קראה לתכונות הללו: 'ענווה' ו'הכנעה' אבל הרעיון שניכר מהשורות הללו הוא זהה:

רק אנשים שמוכנים בכל פעם לחשב מסלול מחדש. שיודעים שהם לא באמת יודעים. שמוכנים שמישהו זר מבחוץ, שרוצה בטובתם איך אינו נוגע בדבר, יגיד להם מה הוא חושב על מעשיהם, הם אלו שיוכלו לפתח ולגלות בעצמם את יכולות ההובלה וההנהגה.

אז רוצים להיות מובילים ומנהיגים?

תחשבו עם עצמכם מתי הייתה השיחה האחרונה והנוקבת שערכתם עם מישהו אחר בנוגע להתנהלות היומיומת שלכם. לצורת המחשבה.

מתי בפעם האחרונה דברתם עם מישהו זר לכם על המקום ממנו מתקבלות ההחלטות שלכם?

אם התשובה היא מזמן או אף פעם לא. אתם יותר ממוזמנים להתחיל כבר עכשיו.

הצעד הזה אמנם דורש אומץ ויושרה. אמת פנימית ומודעות. אבל אחרי שתצליחו לגייס אותם, תדעו שעשיתם לבטח את הצעד הראשון בדרך להפיכתם לאנשים מובילים.

מנהיגים.

השארת תגובה