פרשת בלק

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

מהפכה של שמחה - גרסת קרלין

לא הרבה פעמים יוצא לנו לחזות בלייב בטרנספורמציה שעוברת על מגזר שלם ומתחילה בריקוד אחד. בחתונתו של האדמור מקרלין שהחליט לחדש מסורת של ריקוד יד ביד עם בתו הכלה ובעלה זה התחיל. מדובר בלא פחות ברעידת אדמה. על מסורות והתחדשותם. קונפורמיות והיכולת לפרוץ אותה קדימה. מרתק. לפעילויות אודות מוסכמות וניפוצם. אורך: 1:16. בעברית.

טיסה בהסכמה

 

פתאום באמצע הטיסה, מודיעים לכם שאתם יכולים לטוס לאן שאתם רוצים בעולם רק בתנאי אחד "כל הנוסעים חייבים להגיע להסכמה". מדויק ומשקף נהדר את האופי האנושי. תפור על דיונים אודות משחק האינטרסים האנושי והיכולת שלנו לאחד משאבים בהתמודדויות היומיומיות. לאנשי חינוך. אורך: 3:38. אנגלית עם תרגום.

ראש הממשלה בשחור לבן

אז אולמרט השתחרר והארץ נבוכה. בין המברכים לכועסים. בין האליטות לאסירים הפשוטים. בין כוחה של התקשורת לרצון הציבור. ובין המוסריות הציבורית ליכולת שלנו לפסל אותה כפי רצוננו. זהב לשיעורי חברה. למדריכים. אורך: 3:04. בעברית

מנהיגות אחרת

סרטון מתוק וקולע על קווים לדמותו של מנהיג. בנוי כטוב. דחוס ומלא בתובנות. נהדר עכשיו כהתחלה לפעילויות מנהיגות בסמינריונים. לצוותי חינוך כמו גם לחדרי מורים. אורך: 4:46. ללא מילים.

למי קראת סטלן?

סרטון ראשון מסדרת סרטונים נהדרת שבאה לקרוא תיגר על הסטיגמציה שעוטפת את כולנו. ארוז בעטיפה מזמינה במיוחד. קליט ומיוחד לנוער. לשיעורי חברה ופעילויות אודות 'האחר הוא אני'. אורך: 0:40. בעברית.

קטנה לסיום:

לפני שנה נרצחה הנערה הלל יפה אריאל הי"ד בעודה ישנה בשנתה בביתה בקרית ארבע. הירצחה הותירה חור מדמם אצל רבים, גם מאלו שלא הכירוה. בין הסיפורים הגיע גם זה, של צעיר ערבי מוסלמי שהחליט שהוא רוצה לבקר ולנחם את הוריה של אריאל. על אחד שהולך כנגד כולם רק בגלל שזו האמת שלו. הרבה שאלות העלה הנער הזה, שגרם לכולם להרים גבה. לשיעורי חברה. אורך: 2:57. בעברית.

השארת תגובה