הגיע הזמן להכניס תסכול ובלגן בחיים שלכם

פתיחה

כבר שבועיים שאתם לא ישנים מרוב עבודה ומתח. אחרי הפעם השלישית שנתקלתם בעמוד ונשאר לכם סימן כמו של הודים, הפסקתם לספור. ביום לפני ההצגה הגדולה בעיר, המפקד הגדול של כל הסניף,  הסיוט האולטימטיבי שלכם התגשם:

לא רק שהמדריך שאמור לשחק את אחד מהתפקידים הראשיים דפק נפקדות בגלל חום, הודיעו לכם ברגע האחרון שגם לא תוכלו להשתמש בכלל במכנה שתכננתם ובניתם עליו בגלל כל מיני ביוקרטיות ופרוצדורת שאין לכם מושג בכלל מאיפה להתחיל ולהסתכל עליהם.

אתם מרגישים אבודים. מתוסכלים. כאילו בור גדול וענק נפער לכם ממש מתחת לאיפה שהרגליים שלכם מחפשים עכשיו קרקע יציבה ואתם מתחילים בנפילה חופשית ארוכה וכואבת.

בא לכם לברוח. לעוף רחוק. לקפוץ לתוך מכונת זמן גדולה שתשגר אתכם עשר שנים קדימה, רק לעבור כבר את הסיוט הזה.

אתם מנסים לאסוף את מה שנשאר מהדימוי שלכם, לחשב מסלול מחדש, לנשום עמוק ולהירגע.

אולי בכל זאת אפשר לעשות משהו? להציל את ההפקה שכל כך התכוננתם אליה. אולי לא הכול אבוד.

אבל הבבואה שמשתקפת מולכם במראה, של דמות עייפה ומותשת. עצובה ומבוהלת אמרה כבר את דברה:

חבל לכם על הזמן. הכול התבלגן לנו. העסק אבוד.

האומנם?

הרצאת טד

תכל'ס

כולנו אוהבים שליטה. רודפים אחריה לכל מקום. מנסים לתפוס אותה בשתי ידיים. ובואו נודה על האמת: קשה לנו לשחרר. פשוט לעזוב הכול כמו שכתב דוד המלך בתהילים קלא ב: "אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי".

פשוט לזרום, לנשום ולראות איך אנחנו נותנים לנסיבות להוביל אותנו למקום טוב יותר.

בגלל שמדובר לרובנו בתפיסת עולם מהפכנית, קשה לנו להאמין, אבל דווקא הדברים הבלתי צפויים הללו שמשתבשים, נחשבים אצל אנשים שהתפקיד שלהם הוא לייעץ לחברות עסקיות כבדות בשם: אסטרטגיות עקיפות.

קבלו שלוש דוגמאות מעשיות שתוכלו ליישם בחיי היומיום שלכם ובסניף:

  1. יש לכם ישב"צ חשוב ואתם צריכים לקבל החלטה. עזבו את כל מה שתכננתם ופשוט החליפו בתפקידים:

הקומונרית תיכנס לנעליי המדריכה והפוך. לכו על הבלתי צפוי. תפתחו את הראש. רק ככה תוכלו לחשוב אי פעם מחוץ לקופסה.

  1. תחשבו על הדברים המביכים ביותר ברמת הסניף שיכולים לקרות לכם. אבל תתפרעו. כעת העצימו את הפריטים המביכים האלו ונסו לראות מה אתם יכולים ללמוד מהם מצד מצבי ההתנהגות וכושר ההמצאה שלכם. תופתעו לראות לאלו תוצאות אתם הולכים להגיע.
  1. בצעו פעולה הרסנית ובלתי צפויה שתטרוף לכם את כל הקלפים. ערבבו הכול מחדש. בחרו במישהו או במישהי שזה יהיה התפקיד שלה. רוב הרעיונות הגדולים באנושות נולדו בנסיבות סוערות ובלתי צפויות. הכלל הזה יוכל להיות בהכוונה נכונה תקף גם כלפיכם.

 

אז אם ברגע האחרון אתם מרגישים שכל מיני דברים משתבשים לכם. עצרו הכול. עצמו את העיניים. ותתחילו לחייך על המזל הטוב שנקלעתם אליו:

זוהי שעתה הגדולה של היצירתיות שמזמינה אתכם להצטרף אליה למסע חדש של פתרונות ומחשבות שלא הייתם מגיעים אליהם בשום דרך אחרת.

אז למה אתם מחכים?

 

לתגובות: avinoam8111@gmail.com

 

 

השארת תגובה