השוטר אזולאי, הגרסה ההודית

תארו לעצמכם שעד גיל 15 הייתם נולדים עיוורים מלידה מאחר שלא היה לכם כסף לשלם עבור הניתוח שיחזיר לכם את הראיה. עכשיו דמיינו לעצמכם את הרגעים הראשונים כשאתם רואים את העולם בפעם הראשונה. בדיוק ככה. ללא מילים. סרטון השני מוקדש לשהם אמסלם המלאך מיבנה. בשלישי המעשה הבלתי נשכח בשתי האמהות. ברביעי על עזרה פרנץ' שמגדיר מחדש את הרוח האנושית ואל תפספסו בקטנה לסיום את שוטר התנועה ההודי שהפך את העבודה שלו לריקוד אחד גדול.

1. עולם חדש וטוב

זהו סיפורם של סוניה ואניטה, שתי אחיות הודיות שנולדו עיוורות מלידה עד לרגע שבו הם מתבשרות שיש להן אפשרות לראות בפעם הראשונה בחייהם דרך ניתוח שלא נתאפשר להן עקב עלותו הגבוהה. ואז זה מתחיל.

מרגש. נוגע ובעיקר מציף אותנו בשאלות בנוגע למתנות היומיומיות שהספקנו כבר לשכוח מקיומם. לשיעורי חברה. מחטיבה ומעלה.  אורך:  4:31. אנגלית עם תרגום.

2. המלאך מיבנה

משרד רווחה של נער אחד: שוהם אמסלם, נער בן 17 מיבנה, מכונה בפי תושבי העיר "המלאך המקומי". הוא מחבר בין נזקקים לבין בעלי עסקים ובעלי מקצוע שנרתמים לעזור להם. קשיי ריכוז הובילו אותו אל מחוץ לבית הספר, הוא קם כל בוקר מוקדם וחורש את העיר, מכיר את כל גופי הרווחה, את כל בעלי בעסקים ובעיקר את הקבלנים שכבר מחזרים אחריו כדי שיגייס אותם לפרויקט הבא. מתוך היוטיוב.

מומלץ כהקדמה לסדנאות יזמות. לפעילויות אודות סולידריות חברתית ותיקון העולם. מכיתה ה' ומעלה. אורך: 2:44. בעברית.

3. לא רציונלי ולא במקרה

נראה שכל דרך להסביר את צירוף הנסיבות המוזר הזה, יהיה הרבה יותר ממוזר: אבל לא בטוח שיש דרך אחרת בכדי להסביר את סיפורה של דליה עמנאלוף ואופן ההנצחה המרעיד, לא פחות שהחיים זימנו לשמו של בנה דביר הי"ד.

לחדרי מורים. שיעורי חברה. פעילויות ולאנשים שמתגעגעים לחוויה מרעידת שיער. מכיתה ו ומעלה. אורך: 5:55 אנגלית ועברית עם תרגום.

4. עזרא – כשההשראה והחלום נפגשים בגוף של ילד בן 9.

עזרא פרנץ' בן ה-9 נולד עם שני פגמים קשים ביד וברגל ונאלץ לעבור ניחוח מורכב כבר בגיל שנתיים וחצי. למרות הכול, הצליח עזרא לשמור על תפיסת עולם חיובית, להיות ספורטאי מצטיין ולהסתכל על חצי הכוס המלאה.  

בסרטון הבא מספר עזרא, היכן ניתן לרכוש את המשקפיים האופטימיות שלו על החיים ואיך, למרות העובדה שהוא סובל מכאבים בכל יום ומבצע פיזיותרפיה בכל לילה, הוא מצליח בכל זאת לנטוף מהשראה וראיה טובה על החיים. נהדר לשיעורי חברה ולפעילויות מיוחדות אודות כוחו של היחיד. מכיתה ו' ומעלה. אורך: 3:46. אנגלית עם תרגום.

קטנה לסיום-השוטר אזולאי, הגרסה ההודית

האדם, כך אומר המשפט: עושה את העבודה ולא העבודה עושה את האדם. שוטר הודי אחד החליט לקחת את המשפט הזה צעד אחד קדימה ולהפוך את תנועות הכביש שלו לריקוד ממושך.

תפור על שיעורי חשיבה מחוץ לקופסה, יצירתיות ואופן ההסתכלות שלנו על החיים. מכיתה ה' ומעלה. אורך: 1:05. ללא מילים.

 

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה