מסר לחיים

 

בואו נודה על האמת, כולנו אוהבים להתלונן. כי קשה לנו. וחסר. ותמיד יכול להיות טוב יותר. עד שהגיע עזרא פרנץ' בסרטון נהדר ומרגש ולימד אותנו שיעור לחיים. בסרטון השני, קטע חזק במיוחד על תוויות וסטיגמות. בשלישי מדוע קשה לנו כל כך לקבל מחמאות. ברביעי תיעוד נפלא של אחוות רצים. בחמישי עוד קטע לפנתיאון של נשיא טורקיה ארדואן ובקטנה לסיום: ממשיכים ומחממים מנועים לקראת הישורת הסופית של ההכתריאדה והפעם הישיבה התיכונית ברמת גן שהשבוע לא ראו אף אחד ממטר.

1. סיפורו של עזרא – מסר לחיים.

 

עזרא פרנץ' בן ה-9 נולד עם שני פגמים ביד וברגל ונאלץ לעבור ניחוח מסובך בגיל שנתיים וחצי. אבל עזרא קיבל גם מתנה גדולה: נחישות והליכה עד הסוף כאילו אין מחר. מרגש, מלא השראה ומפיח תקווה ופרופורציות בחיים. לשיעורי חברה ולפעילויות אודות הכוס המלאה והריקה. אורך: 3:46. מכיתה ו' ומעלה. אנגלית עם תרגום.

2. אחים שונים אנחנו

כולנו מכירים את הסטיגמציה שמקיפה את כולנו: אלו חרדים ואלו מזרוחניקים ואלו בכלל לא באים לנו טוב…הנה סרטון קצר ונהדר שממחיש בתוך כמה דקות מדוע אנחנו הרבה יותר דומים ממה שאנחנו חושבים. לשיעורי אזרחות וחברה. מכיתה ה' ומעלה. כדאי לצפות לפני שמראים לכיתה. אורך: 3:16. בעברית.

3. פשוט תגידו תודה!

מה הקטע של האנשים האלו שקשה להם להגיד תודה אחרי מחמאה? מדוע הם תמיד צריכים לתרץ? וממי יותר קל לנשים לקבל מחמאה? סרטון נהדר של אורית נבון ו'כאן' שמאיר את העניין מבחינה מחקרית. מתאים לסדנאות של דימוי עצמי ולמבוגרים וצעירים כאחד. מכיתה ה' ומעלה. אורך: 1:56. בעברית.

4. לרוץ כל הדרך אל היכל הסולידריות

תחשבו כמה קשה מתאמנים רצי מרתון ואיך הם סופרים כל שנייה. ואז כמה מטרים לפני קו הסיום אתה מגלה שאחד מהרצים שאתה בכלל לא מכיר נופל ומועד. ופתאום כל סדרי העדיפויות שלך משתנים לגמרי. סרטון מקסים על סולידריות חברתית ונתינה. מכיתה ה' ומעלה. אורך: 1:10. ללא מילים.

5. לראות ולא להאמין

ואז, באמצע הנאום שלו, קרא נשיא טורקיה ארדואן לילדה קטנה ואמר לה את הדברים הבאים והעולם כמרחקה. כשלטירוף יש גוף ודמות הגוף. לשיעורי אזרחות. מכיתה ז' ומעלה. אורך: 0:53. באנגלית.

קטנה לסיום - הכתריאדה. פרומו ישיבת תיכונית רמת גן

בניגוד להמון סרטוני פרומו הכתרה שראינו, שסובלים משעממון ולעיסת יתר (האולפנה הבאה שתיקח את השיר 'עשיתי' ותחפור לנו לדעת, תצא מיד מהתחרות!) הגיעו תלמידי הישיבה התיכונית רמת גן והוכיחו שעדיין אפשר לכתוב תסריט טוב ולהוציא מוצר משובח יותר מרוב חומרי ההרדמה שממלאים לנו את המסך. על היצירתיות והמשחק הם לקחו את זוכי השבוע ותפסו מקום טוב לקראת הגמר. שאפו! אורך: 4:15. ואל תשכחו להדליק את הבוקסות.

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה