חותרים למגע

 הסרטון הראשון השבוע מוקדש לטוראי משה פלסר מפיגוע הטרקטור, שחתר למגע, תפס אקדח וחיסל את המחבל. השני שבכל שבוע שפוי אחר היה פותח את המדור, הוא ללא ספק אחד מהחכמים, המרגשים והממסים שנראו במדור. בשלישי נחזור שוב לקונפליקט המגזרי השנתי אודות ההשתתפות בתוכניות הריאליטי, ברביעי: ניסוי חברתי מעניין על הדימוי העצמי ובקטנה לסיום תכירו גם אתם את שאלת מיליון הדולר שעלולה, במקרים מסוימים, לשנות לכם את החיים.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

חותרים למגע

ביולי 2008 מחבל תפס טרקטור והחל במסע הרג ברחבי הבירה. הראשון שחתר למגע היה טוראי משה פלסר, חייל אגוז שהיה בחופשה ולקח אקדח מאחד האזרחים ורץ לכיוון הטרקטור. " "הייתי בדרכי לביתי רכוב על אופניים כאשר הבחנתי בצד הדרך באוטובוס הפוך וטרקטור מנגח בו" סיפר פלסר: "מיד הבנתי שמדובר בפיגוע. רכבתי כמה שיותר קרוב השלכתי את האופניים וחתרתי למגע תוך כדי שאני מחפש נשק לחסל את המחבל". על הגבורה וקבלת החלטות. על הביקורת והמנדט שלנו לדון אנשים שלא הגענו למקומם. מתיכון ומעלה. אורך: 4:36. בעברית.

 

הבהלה מהקונפורמיות

אחד מעשרת הסרטונים הטובים שהובאו במדור וזה נראה לי אומר הכול. על אבא ובן שמגלים שהחיים הם הרבה יותר מהליכה על הקווים. נוגע. מרגש. מדהים וכל מילה מיותרת. על הקונפורמיות המובנת שלנו והצורך התמידי לרצות את הסביבה. הסרטון המשובח הזה שקטף עשרות פרסים תפור במיוחד לחדרי מורים. אורך: 8:01. מחטיבה ומעלה.

הקול כלול

גם העונה הרביעית של 'דה וויס' מספקת חומר בעירה למגזר עם השתתפות של מתמודדת דתייה שחרכה את הבמה ומשכה את תשומת של כל המנטורים. המון שאלות ונושאים לדיון: על המימוש  למול עקרונות הדת. על הבחירה החופשית והמחיר האישי של תחזוק האידיאליזציה. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:24. בעברית.

אדם מוריד אצל עצמו

ניסוי חברתי מעניין על הפער בין הדימוי העצמי שלנו לזה שנתפס בעיני הסובבים אותנו. אי אפשר להישאר אדישים. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:50. אנגלית עם תרגום. דרושה צפייה מוקדמת בכדי לדייק את התכנים לכיתה.

גבירותיי ורבותיי: השאלה

אז כמה השפעה יכולה להיות לשאלה אחת? מסתבר שהרבה מאוד. ג'ים קט'קארט יסביר לכם בתוך שמונה דקות על איזו שאלה אתם צריכים לענות בכדי להתחיל את השינוי בחייכם. למרות כל הציניות המתבקשת, הסרטון הזה יוכל להעניק לכם כלים שייקחו אתכם הרבה יותר רחוק ממה שפרגנתם לעצמכם בהתחלה. מחטיבה ומעלה. 8:19. אנגלית עם תרגום.

השארת תגובה