כמה טוב שבאת הביתה

 נראה שאין כמו השבוע שעבר על השריפה והכאב שנלוו לה, בכדי שהמילה 'בית' תקבל משמעויות נוספות: בסרטון הפותח שלנו, נראה זוית מרגשת נוספת למילה הכל כך טריוויאלית אך המיוחדת הזו. בשני, על איך שיצירתיות יכולה לשנות לנו תפיסת עולם. בשלישי, אחד הסרטונים מעוררי המחשבה שתראו על יחסי הגומלין בין האדם לעולם. ברביעי על החשבונייה המנטלית שתדהים אתכם, בחמישי, על עקרונות הנאום של אריסטו ובקטנה לסיום: דבש נוזלי וחם על החסידות שעפות לעבר הגורל השונה שמחכה לכל אחד מאתנו.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

כמה טוב שבאת הביתה

חפשו בגוגל: Coming Home for Christmas | Heathrow Airport

 אמנם פרסומת. אמנם בריטית. אבל נראה אתכם נשארים אדישים למול הסוכרייה על מקל הזו:

על רקע החלפת המהלומות בין וועד קברניטי 'על אל' להנהלה, מציינים בנמל התעופה 'ה'יתרו' 70 שנות פעילות בסרטון פרוותי במיוחד: זוג דובים שחוזרים הביתה ומגלים שבעצם אף אחד לא מחכה להם. להגיש כמתאבן בשיעורי חברה על האנשים השקופים שחיים בתוכנו כמו גם על מתנת המשפחה שהתרגלנו לקחת כמובן  מאליו. לכולם. מושלם בעיקר לחורף. אורך: 1:10. ללא מילים.

 

לרקוד על המדרגות

חפשו בגוגל: Speed up your life – take the Volkswagen slide!

ניסוי חברתי מעניין שבא לבדוק עד כמה ואם בכלל ניתן לשנות תפיסת עולם:

בחלק הראשון רואים איך שאנשים מעדיפים להעלות במדרגות נעות על פני מדרגות רגילות. בשני, הופכים את הרגילות לדמוי מדרגת פסנתר והתוצאות המרהיבות לפניכם. נפלא לסדנאות על חשיבה מחוץ לקופסה ויצירתיות וכן על הכוח שלנו לקבוע באלו משקפיים נראה את העולם. מכיתות ו' ומעלה. אורך: 1:47. ללא מילים

חפשו בגוגל: Piano stairs – TheFunTheory.com

באיזה עולם אנחנו חיים

תתפסו ראש, כי פצצת סימני השאלה הבאה לא מחכה לאף אחד: הסרטון הבא ינפץ לנו בקצב אש אקסיומה אחר אקסיומה ויגרום לנו לחשב מסלול מחדש בקשר לכל מה שהתרגלנו להאמין או לחשוב על העולם שלנו. מיוחד לשיעורי גאוגרפיה ואקולוגיה ותכל'ס, הולך עם כל דבר. מצריך עיבוד מידע לאחר השיעור עקב הצפת המחשבות שעפות מסביב לסרטון. מחטיבה ומעלה. אורך: 8:28. אנגלית עם תרגום.

חפשו בגוגל: The Lie We Live

חשבון בבקשה

גם בפעם העשירית לא תאמינו ליכולת החישוב הפנומנליות של הילדים הללו. שיטת UCMAS היא דרך חדשנית ללימוד חשבון ופיתוח חשיבה מהירה בגילאים צעירים. כאשר הילדים הללו עושים שימוש בשיטת ה'חשבונייה המנטלית' הם פשוט מתחילים לשיר ומספרים פורחים באוויר. למורי מתמטיקה ולישראלים שרוצים לראות את ארץ המספרים המובטחת. אורך: 4:30. ללא מילים.

חפשו בגוגל: UCMAS mental math demo Calgary AB, Canada

הנאום של אריסטו

הרצאה מתומצתת היטב על עקרונות הנאום של אריסטו. בלי יותר מידי אכילות ראש, תכליתי ויעיל. תפור על הכנה לשיעורי 'דיבייט' וכן כפתיחה להרצאות 'טד'. מומלץ מחטיבה ומעלה. אורך: 4:29. אנגלית עם תרגום.

חפשו בגוגל: How to use rhetoric to get what you want – Camille

השארת תגובה