מדוע אנחנו יהודים?

אמנם חנוכה עבר, אבל ממש לא רצינו שתפספסו את סרטון הפתיחה השבוע שמוקדש לרב יונתן זקס בעניין הזהות היהודית. בשני תכירו את גיבור הרגע שבמקום לחשוב הוא פשוט עשה, בשלישי השנאה ליהודים מזוית שטרם הכרתם, ברביעי לכבוד עשרה בטבת ראיון בין טומי לפיד לרב לאו, בחמישי קדושים תהיו'  סרטון גמר משובח של אולפנת חמ"ד 'צביה' אשקלון ואם אתם הורים אל תחמיצו את הקטנה לסיום שלנו, על תופעת הילדים הלא מקובלים.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

מדוע אנחנו יהודים?

אז איך מתחילים בכלל להסתכל על שאלת מיליון הדולר? לרב יונתן זקס יש רעיון שיוכל לסגור לכם את הפינה. לדור שלא ידע. מדויק. זורם. מעניין. מומלץ מתיכון ומעלה. אורך: 6:26. אנגלית עם תרגום.

חפשו בגוגל: "Why I am a Jew" by Rabbi Jonathan Sacks

כל המציל

בהתחלה לא מבינים כל כך מה נסגר עד שבאה הרכבת. סרטון נהדר לכוחו של היחיד, סולידריות חברתית והמודעות ההולכת ונעלמת שלנו כלפי הזולת. לפעילויות על המרחק שהיינו מסוגלים לעבור בשביל להציל את הזולת. אורך: 0:52. ללא מילים.

חפשו בגוגל: Rail Worker The Real Hero Saved a Drunken Man from Train Accident |

נולד לשנוא

אחד הסרטונים החמים היום ברשת על המקום ממנו מגיעה השנאה התהומית ליהודים. לא כל כך מנחם אבל בהחלט מסביר כמה דברים שנשארו לנו בגדר צריך עיון. מחטיבה ומעלה. אורך: 4:44. אנגלית עם תרגום.

חפשו בגוגל: Born to Hate Jews

כשהרב והלפיד נכנסו לפרדס

  ראיון מרתק בין טומי לפיד, האב של הבן לבין הרב ישראל מאיר לאו. שני אנשים מעניינים שנוגעים באחד הנושאים המרתקים שיש. התוצאה מצדיקה את הציפיות. לעשרה בטבת כפתיחה לשיעור חברה אודות האדם, העולם ומה שביניהם. מתיכון. אורך: 22:25. עברית עם תרגום.  חפשו בגוגל: הרב לאו וטומי לפיד מדברים על השואה

ילדים לא מקובלים

אמנם לא סרטון אבל אסור לכם לפספס את סרט הדוקו החשוב הבא: על חייהם של הילדים שלכם ומסע ההישרדות המורכב שלהם בג'ונגל החברתי שהם נאלצים להתמודד עמו בכל יום מחדש. לחדרי מורים ולהורים. אורך: 40:24. בעברית.

 

חפשו בגוגל: ילדים לא מקובלים – הסרט המלא (האם אתם באמת יודעים מה עובר על ילדכם?)

השארת תגובה