מעשה בטכנולוגיה ובטכנופוביה שנכנסו לבר

השבוע ברוח החגים מצא עצמו המדור אוורירי ונינוח מתמיד והסרטונים בהתאם: הראשון, פרודיה שנונה על מעשה הדיאלוג התמידי בין האנושות לטכנולוגיה שלה, השני היישר מאוסטרליה מיועד למורים ולהורים שמוציאים את הראשונים מדעתם, השלישי על האיש שהתחפש לעז, הרביעי על מכשיר אלחוטי שמסוגל לקרוא רגשות ובקטנה לסיום: הכירו את האיש שהתחרפן באופן טוטאלי מהאייפון שלו. התוצאות המרגשות, בהתאם.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

מעשה בטכנולוגיה ובטכנופוביה שנכנסו לבר

 פרודיה שנונה ומדויקת מבית  פיקסר' על מערכת היחסים בין האדם למכשירים שאמורים לשרת אותו עד שפתאום בבוקר אחד הוא מוצא עצמו במקום אחר לגמרי. משתלב מצוין עם פעולות חברה ופעילויות אודות הקידמה, הפוסט מודרנה והאדם שביניהם. מכיתות ה' ומעלה. אורך: 3:30

חפשו בגוגל: Cavemen Funny Animated 3D Short Film

התשובה האולטימטיבית להורים

בבית ספר באוסטרליה, נמאס לצוות החינוכי מכל מיני הורים שהפכו את הטרחה לאומנות. אז הם החליטו להיות יצירתיים. לחשוב מחוץ לקופסה וליצור את אחד מהמשיבונים המופרעים ביותר ששמעתם מעודכם. מומלץ להורים ולחדרי מורים. אורך: 1:46. ללא ספק אחד הטובים. ללא מילים. עם תרגום

חפשו בגוגל: מענה קולי בבית ספר באוסטרליה

נובל. איג נובל

פרס איג נובל  (Ig Nobel) הוא פרס שמוענק מדי שנה לאנשי מדע וחוקרים שערכו מחקרים  "שבתחילה גורמים לך לצחוק, ואחר כך גורמים לך לחשוב". ובסוף שוב גורמים לך לצחוק. במקרה שלפנינו  מדובר על המעצב הבריטי תומס טווייס, האיש שזכה לאחרונה בפרס "איג נובל" לאחר שחי בטבע כמו עז במשך שלושה ימים. מעבר לעובדה שהמגישה נקרעה מצחוק, הסרטון מעורר שאלות אודות דפוסי ההתנהגות שלנו ומה בכל זאת יכולים להיות היתרונות בלחיות כמו החיות. מחטיבה ומעלה. לפעילויות חבריא ב בעניין דפוסי מחשבה. אורך: 1:23. אנגלית עם תרגום.

חפשו בגוגל: TRY NOT TO LAUGH AT GOAT MAN REPORT HUMOUR FAIL!!!

קול ישראל והרי הרגשות

דמיינו מכשיר שמסוגל לקרוא רגשות. נשמע דמיוני משהו? בניסוי קטן שכלל 30 משתתפים ה-EQ-Radio הצליח לזהות נכון ארבעה סוגים שונים של רגשות – שמחה, התרגשות, זעם ועצב – ב-87% מהמקרים על פי בדיקה חוזרת של פעימות לב וקצב נשימה. המכשיר עתיד לעשות שימוש בתעשייה השיווקית בכדי לזהות תגובות של הקהל בזמן אמת. לדיונים על האבולוציה של 'האח הגדול'. מחטיבה ומעלה. אורך: 1:55. אנגלית עם תרגום.

חפשו ביוטיוב: EQ-Radio: Emotion Recognition using Wireless Signals

השארת תגובה