יום העצמאות

האמהות של דביר.

סיפור מרגש ויוצא דופן בהחלט על נסיבות החיים שהובילו אמא אחת לקרוא לבנה ע"ש דביר עמנואלוף, חייל צה"ל שנהרג עד שבמקרה היא פגשה את דליה אמו של דביר וכאן הסיפור נהיה גדול על המילה הכתובה. מקסים ומטלטל במיוחד ליום הזיכרון. מחטיבה ומעלה. אורך: 5:55. אנגלית עם תרגום.

מביך, מביך מאוד.

דיון שנערך בעקבות דוח מבקר המדינה בעניין "צוק איתן" בנוכחות ההורים השכולים נהפך לאחד ממופעי האימים היותר קשים שנחזו על המסך בעקבות התפרצויות תגובה של חברי הכנסת. על אתיקה ונורמות חברתיות, האמת המתבררת ותפיסת הטאבו החברתית של בישראל. מחטיבה ומעלה. אורך: 4:03. בעברית.

שערי שמיים.

אנימציה נוגעת של 'בית אביחי' המבוססת על סיפרה של רחל שלי גליק שבנה יובל שנהרג בתאונת טיס. פשוט. ממחיש. מעלה נקודות על המעטפת שנמצאת מסביב לשכול והאם היא מספיקה? מתיכון. אורך: 3:18. ללא מילים.

תורנות שמירה.

עוד סרטון אנימציה מקסים של 'בית אביחי' המבוסס על סיפורו של אהוד בנאי לזכרו של אריה אלוני ז"ל. על מפל הזמן שעובר, תפיסת החיים שלנו והרוח שלוקחת אותנו מבלי שנדע לאן. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:19. בעברית.

רק טיסה אחת.

כמה דקות מובחרות מתוך סרט הדוקו: "טיסה אחת בשבילנו" ובו רואים את שלושת מטוסי ה-F15 הישראליים מזנקים מעל מחנה ההשמדה המפורסם בעולם ומתמצתים במטס אחד את רעיון התקומה הלאומי. מרגש. חותך. מעיף. מיסודי ומעלה. אורך: 5:53. בעברית.

ארטיק אננס

סרטון דבש על ההבדל בין למידה משמעותית לסתם ברברת. חמוד. אוורירי. במקום. לאנשי חינוך. אורך: 3:45. קוריאנית עם תרגום.

השארת תגובה