לג בעומר

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

אמפתיה – איך לא חשבנו על זה קודם?

סרטון קצר ומדויק שממחיש באופן פשטני להחריד מדוע בני האדם נוטים לנכס לעצמם את האמת האבסולוטית ולחשוב שהאחר חושב עקום? מתודה קטנה שמדגימה עיקרון אוניברסלי שתקף לכולנו. נהדר. לכולם. אורך: 1.47. אנגלית עם תרגום.

 

התקווה של צאצאי הנאצים.

עזבו הרגע את הלעיסה וההתעסקות התמידית שלנו עם פרדוקס השואה שלא נגמר. הסרטון הזה ישמש כהכנה נהדרת לאחת השאלות החשובות ביותר: האם אנחנו עומדים בזכות עצמנו או גוררים את מעשי אבותינו בבחינת 'אבות אכלו בוסר'? מעבר לכך יש כאן נקודות נהדרות לדיון הנוגעות ביכולת המחילה האנושית וההסתכלות על בני האדם באשר הם ולא כתוצאה של נסיבות או המקום שממנו הגיעו. מתיכון ומעלה. אורך: 2:50. אנגלית עם תרגום.

רכילות – אין דרך חזרה

אמנם בכנסייה ולא בדיוק כוס התה שלנו, אבל יש כאן חתיכת מסר עם משל נהדר. האנלוגיה ברורה וידועה. כדאי לקחת לעוד מקומות בהם אין לנו דרך חזרה. מכיתה ו' ומעלה. אורך: 3:09. אנגלית עם תרגום.

הבניינים המרהיבים והגדולים בעולם

הצצה מעניינת על תצוגת התכלית של המין האנושי: המבנים ההנדסיים המדהימים והגדולים ביותר בעולם. השאלה המתבקשת: האם ישנו יחס ישיר בין גדלות הבנייה של האנושות המתממשת במיטב הטכנולוגיה לבין ההתבהמות והקטנות האישית המבדילה בין הדורות? הרהורים על תוצאות הפוסט מודרנה והפסגות המדעיות לעומת הגדלות שבפנים. מחטיבה ומעלה. אורך: 3:14.

אניגמה – שלם הגדול מסך חלקיו

סיימון סינק הגדול בעוד סרטון קצר על השראה, יצירתיות, פריצת גבולות ומדוע אנחנו צריכים תמיד לדעת שמישהו ישמור לנו על הגב ויהיה שם כשנצטרך אותו. תפור כהכנה לטיולים שנתיים ומסעות. מכיתה ו' ומעלה. אורך: 1.07. אנגלית עם תרגום.

 

השארת תגובה