בהעלותך

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

אלגוריתם לאושר – המתמטיקה של החיים.

מרוץ החיים הטכנוקרטי של החיים הצליח להשכיח מאתנו כמה מהמחשבות הפשוטות ביותר לחיים מאושרים. בניגוד ללעיסות בשקל שמפציצות לנו את הפיד, תאוריית החמישה אחוז הזו תאתחל לכם את הראש מחדש. אלו הולכות להיות שתי הדקות החשובות שלכם בשבוע. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:10. אנגלית עם תרגום.

לפעמים הזעקה הגדולה ביותר זו השתיקה – גרסת מירי רגב.

סרטון נפלא לאזרחות ושיעור חברה על תופעת מירי רגב, האליטות בישראל והמשך מורכבות ההגמוניה התרבותית שמחליפה ידיים בישראל. על כפייה וחירות. חופש הביטוי ומיעוט. השררה, הכוח וגבולות היצירה. מומלץ כדיון עגול למגמות אומנות וקולנוע. מתיכון ומעלה. אורך: 1:58. בעברית.

 

בין דם לדם. בין איש לאיש.

אז מה עשיתם בשביל אברה מנגיסטו? סרטון קצר שמסתכל על השוויון החברתי בישראל ישר בלבן של העיניים. ומה אתם יודעים? מסתבר שכולנו שווים. כמעט. תפור על פעילויות של תנועות נוער ודיונים אודות פסטיבל הצביעות שעטוף בכחול ולבן כשהסולידריות חצתה את הגדר והלכה לאיבוד. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:57. בעברית.

קישקע, קרטופאלאך וג'חנון נכנסים לבר.

אנלוגיה חמודה על סיר הלחץ הישראלי שמתאימה דווקא בזמנים אלו, בהם השיח הישראלי חצוי ומפולג טלאים טלאים. אוורירי, מחליק בגרון ומזכיר לנו את מה שכבר הספקנו לשכוח. לשיעורי חברה. מכיתות ו' ומעלה. אורך: 4:32. בעברית.

זו התזונה!

אז מה הורים ישראלים רוצים? אושר. בריאות. ואם אפשר אז רצוי גם ציונים טובים. ומה הורים ישראלים עושים בשביל להשיג את המטרה? מורים פרטיים. שיעורי עזר. רטלין. ובכן, עזבו אתכם שטויות ותקשיבו למה שיש לשף של הבית הלבן להגיד לכם: הכול מתחיל ונגמר בתזונה. עד כמה היא חשובה? רק נאמר שאין לכם שמץ של מושג.  להורים ואנשי חינוך. אורך: 12:08. אנגלית עם תרגום

 

השארת תגובה