לקראת החופש הגדול

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

האהבה באה בעקבות הנתינה

אין אחד שלא התנסה בהתנגשות הרצונות שלו למול אלו של הוריו. בדרך כלל בבגרות זה נגמר בבחירת המימוש העצמי מול דחיית רצון ההורים. דווקא לאור הניסיונות שלנו, תוצאות הניסוי כל כך מפתיעים: לקחו ילדים קטנים ושאלו אותם מה הם רוצים לקבל במתנה? מלחמת העולם המפוארת שפרצה לאחר מכן בין האני שלהם להקרבה לטובת ההורים הייתה רק עניין של זמן. לפעילויות לחופש על ההבדל בין ילדים למתבגרים שבשבילם נברא העולם. מחטיבה. אורך: 2:55. אנגלית עם תרגום.

 

כפה עליהם דת כגיגית

להילי קופרשטיין, תלמידה חילונית בכיתה ט נמאס לטענתה שמשרד החינוך מאכיל אותה בכל מיני תכנים דתיים שאינם לרוחה. אז היא החליטה למחות באלגנטיות ויראלית ובסרטון מנומק הפונה ישירות לשר החינוך. על הערבוב בין החוויות האישיות לעובדות. על דת ומדינה. על תפיסת עולם וחופש הפרט. מכרה זהב אמיתי לעשר פעילויות בסניף. מומלץ מחטיבה. אורך: 2:18. בעברית.

פייקקטה ניוז

 

אז מה בעצם ההבדל בין פייק ניוז דה לה שמאטע לפייק ניוז בקטנה? ואיך בכלל ניתן להתגונן מפני הפייק ניוז היומיומיים שמחוברים לנו כמו אינפוזיה למודעות החדשותית שלנו? בתוך שלוש דקות אבישי עברי יביא לכם כלים שיכניסו לכם קצת פלפל בחומוס שהתרגלתם לצאת אחרי כל אייטם שלא מחזיק מים. לכולם. אורך: 2:50. בעברית.

החרדים באים

 

מלך (אלימלך, אבל כפי שתראו הוא חי לגמרי בשלום עם הכינוי) זילברשלג לוקח את כל החרדים ומתחיל לעשות בהם סימנים. על ההבדל בין ליטאי לחסידי. ברסלבר לבעלזר ומדוע כל חסיד הוא עולם מלא. עם קצת הערינג וקרטופלך. על סטיגמציה והמוח האנושי שלנו שמחווט לקטלוגים כמו גם על דברים שרואים משם ולא רואים מכאן. מחטיבה. אורך: 2:36. בעברית.

במקום שבעלי תשובה לא מוצאים את מקומם

כל שינוי בחיים הוא מטלטל. אבל מה קורה כאשר אדם מרגיש שכבר אין לו מקום בעולם שבו יוכל להרגיש בבית? הוא ממציא אחד כזה.  על האטימות החברתית. האומץ שפתאום גורם לאדם לקום בבוקר ולחפש את גורלו וההחלטות שמשפיעות על חיי היקרים לנו. סרטון קצר ונפלא על קהילתיות ומשפחה. אורך: 10:55. בעברית

אל תרגמוני בסוכריות קשות

סוכריה שנונה על תופעת ילדי הבר מצווה המתבגרים וספיחיה. מומלץ בחום כהתחלה לדיון בתנועות הנוער לפעילויות אודות בגרות, התבגרות והשפם שביניהם. אורך: 1:34. בעברית.

השארת תגובה