איכה?

דווקא באחד השבועות ההזויים והמדממים שידעה המדינה, סרטון הפתיחה נראה רלוונטי מתמיד: לאונרדו דיקפריו מביא בהשראה באחד מהמונולוגים שנחרטו בפנתאון הזהב של הוליווד. בשני, על תקווה אהבה וניפוץ הדעות הקדומות שלנו, השלישי מסר חזק לנוער מפי מרים פרץ, הרביעי יוקדש לאמיר פרישר גוטמן, החמישי מתוך הדף של שיבי פורמן על הסיוע לילדים הסורים ובקטנה לסיום: אקפלה שתחליק לכם בגרון ובכל זאת תצליח להשאיר אתכם חכמים יותר.

הסרטונים מתוך מדור 'קטנה ברשת' של מגזין עולם קטן

1. לתפוס את החיים ולשמור על הקלפים.

לפעמים לא צריך יותר מאשר דקה מתומצתת היטב בכדי לחדור עם מסר נוקב מבעד לשכבות הטכנוקרטיה שחונקת אותנו. הפנינה הזו מ'טיטניק', תחליף לכם את המשקפיים דרכם תראו את העולם באלו שיגרמו לכם להעריך את המתנות הקטנות השקופות והיומיומיות שכבר לא מרגשות אותנו. לפעילויות ודיונים אודות הבהלה שלנו לאושר בעולם. קצר ומדויק. מחטיבה ומעלה. אורך: 1:02.

חפשו בגוגל: Titanic 3D | "First Class Dinner" | Official Clip HD 

לתרגום לחצו כאן

 

2. אהבה שפורצת גבולות

אלוהים, כך אומרים, מביא אגוזים למי שאין שיניים. אבל מי צריך שיניים עם לב כזה גדול?

סרטון מקסים ומתוק על אנשים בעלי אתגרים שמצאו את שאהבה נפשם. את התובנות תשמרו לעצמכם. נפלא. לסדנאות זוגיות. אורך: 8:30. בעברית.

חפשו בגוגל: יש תקווה לאהבה: מול כל המגבלות והקשיים

3. מרים פרץ – נוער מחפש משמעות

נראה לכם מוכר? תחשבו שוב. מרים פרץ האגדתית ששכלה את שני בניה במסר נטול צבעי מאכל וממתיקים מלאכותיים.
פעילות משובחת במיוחד עם חכמת חיים ומפלים של רגש. חובה! אורך: 25:23. שווה כל רגע. בעברית. 

 

4. ללא מילים – אמיר גוטמן

ביום שאמיר גוטמן חגג שנה לחזרתו לחיים מההתמודדות הרפואית הקשה אותה נאלץ לעבור בגין טעות זיהוי חמורה של בית החולים, הוא מצא את עצמו נאבק להצלת אחייניתו מטביעה, כאשר לבסוף נשאר ללא כוח וטבע בעצמו.
אין מה להרחיב על הסיפור שללא ספק הותיר את כל מי שנתוודע אליו כהזוי ומופרך מכדי להיכנס כתסריט לסרט מדע בדיוני. על האירוניה של החיים, גבורה והעתיד הבלתי צפוי. מתיכון ומעלה. אורך: 6:37. בעברית. יהי זכרו ברוך .

5. איכה? נמצאה המוסריות האנושית

כל מילה נאמרה על המלחמה בסוריה ועל אדישות העולם. על רקע זה, מובן מדוע היוזמה: 'מנהלת שכנות טובה' מאירה כמגדלור מוסרי בעל אורות גבוהים במיוחד בערפל העוטף אותה. הצצה למנגנון שמפעיל צה"ל להמתקת אחד מהפרקים אפלים במאה ה21. להגיש כפתיח לדיונים אודות סולידריות חברתית, מוסר והכחשה.

מתוך הדף של שיבי פרומן. אורך: 5:11. בעברית.

קטנה לסיום:

אקפלה זה עניין יחסי

 

סרטון מטורלל לגמרי של בחור מטורלל לא פחות שמביא תקצירי תובנות מדעיות באופן חריג וקצבי למדי: קצב אש, הרמוניה מושלמת, מערבבים ועל הדרך יוצא לכם משהו שנע בין האוניברסיטה המשודרת לאופרה של פברוטי.

יותר מזה? למורים ואנשי חינוך שאוהבים להשתגע במובן הטוב של המילה.
אורך: 8:14.
רמקולים חובה.

 

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל:  
avinoam811@gmail.com

 

השארת תגובה