מצבי לחץ

סרטון הפתיחה יוקדש לאחת משלושת הסרטים החינוכיים הגדולים ביותר שתראו על המסך בעשור האחרון. באחריות. השני לאפקט פיגמליון המדהים שחולל מהפכה בתפיסה החינוכית. בשלישי הכירו את מרטין הורקנס, זמר אופרת הרחוב ששינה את חוקי המשחק. ברביעי על צירוף הנסיבות שהוביל לעלייתו של היטלר ובקטנה לסיום: האם אתם שייכים לטיפוסים שיודעים להתמודד במצבי לחץ ומה בעצם ההבדל בין הקולים לנחלצים?

1. פלא – תזכרו איפה ראיתם אותו לראשונה

כל איש חינוך יגיד לכם שיש כמה סרטים שהם מאסט, כאלו שנכנסו לפנתאון הזהב של הסרטים המיוחדים שנלמדים ונחרשים ומפורקים לחלקים קטנים בכדי שנוכל לעבד וללעוס אותם לאט לאט. 'פלא' הוא בדיוק מהסרטים הללו ומביא את סיפורו של 'אוגי' ילד שנאלץ לעבור כמה וכמה ניתוחי פנים ולבסוף הוריו מחליטים שהגיע הזמן לקפוץ למים העמוקים של בית הספר. המפגש עם הילדים.

החששות. החלומות. הפחד. האכזבה. התסכול. ההשראה. התקווה. פשוט מכרה זהב של מסרים ותובנות לשיעורי חברה ולפעילויות בסניף בנושא: קבלת השונה, כוחו של היחיד, סולידריות חברתית. כאן נביא לכם כמובן את הטריילר שגם גדוש בקטעים חשובים ונהדרים לעיבוד בכיתה מכיתה ה' ומעלה. אורך: 2:10.

2. אפקט פיגמליון – להכניס את הקסם לבית

מה אתם יודעים על נבואה שמגשימה את עצמה? מסתבר שהעניין הרבה יותר רציני משחשבתם. בסרטון הבא מובא הניסוי המפורסם של אנשי אוניברסיטת 'הארוורד' שמצאו שתלמידים שהמורים שלהם מאמינים שיש להם יכולות גבוהות יותר (למרות שהם נבחרו באופן אקראי לגמרי ומצד האמת היכולות שלהם רגילות כמו חבריהם) מגיעים לתוצאות גבוהות בהרבה. למורים.

להורים ולאנשים שמאמינים שציפיות חיוביות יוצרות מציאות חיובית. מכיתה ו' ומעלה. אורך: 4:28. אנגלית עם תרגום.

3. שמחת ההמונים

הכירו את סיפורו של מרתין הורקנס, זמר האופרה המיוחד שהחליט לשמח את העם, בשביל להעביר את זה הלאה. למרות שנבחר בתחרויות יוקרתיות, החליט מרטין שהפשוט זה הכי יוקרתי שיש.

נהדר כפתיחה לסולידריות חברתית ולנתינה חברתית מעולם אחר. מחטיבה ומעלה. אורך: 4:20. ללא מילים.

4. היטלר – לתת סימנים בטירוף האנושי

אמנם אנחנו עדיין רחוקים מיום השואה, אבל בכל זאת מסקרן לדעת כיצד עובדים המוחות המטורפים באנושות ומה קורה כשההזדמנות פוגשת את הנכונות הכי משוגעת שהכירה האנושות.

לשיעורי אזרחות. מחטיבה ומעלה. אורך: 5:36. אנגלית עם תרגום.

קטנה לסיום- הלחוצים באים

אז מה באמת קורה למוח האנושי כשהוא נתקל במצבי לחץ ומדוע חלק מהאנשים מתפקדים בגדולתם דווקא במצבים אלו בעוד האחרים מאבדים את זה לגמרי?

סרטון קצר ומעניין ששופך אור על אחת מהסוגיות שנוגעות לכולנו. תענוג אינטלקטואלי קצר שמתאים לכולם. אורך: 2:46. בעברית.

 

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה