ההזדמנות לשנות מציאות

יעקב גפרט:

כמה פעמים נתקלתם בדילמה בה לא יכולתם להחליט האם לקחת את ההזדמנות שכנראה תופיע רק פעם בחיים, או לוותר עליה ולהישאר במצב הנוכחי שלכם?

לא יודע מה איתכם, אבל לי זה קרה הרבה פעמים.

הזדמנויות משנות מציאות – נכון, זו נשמעת סיסמה חינוכית מיובשת שתלויה על המסדרון בבית ספר יסודי..

אבל היא ממש נכונה!

תסתכלו על זה ככה, סרט שאופייני להרבה נערים ונערות בתיכון:

אתם קמים בבוקר, הולכים לבית ספר, לומדים ולומדים עד שמגיעה השעה המיוחלת. השעה אליה חיכיתם לאורך כל היום. השעה בה תוכלו לנגן בנחת על הגיטרה שלכם. שתוכלו להתחבר לעצמכם, להשתחרר מהמטלות, משיעורי הבית, מהמבחנים ופשוט להיעלם לרגע אל תוך חוויה מהנה ומשחררת.

ודרך אגב, אתם מנגנים לא רע. 

 

הזדמנויות שיוצרות מציאות

אתם מקבלים שפע של מחמאות מהמשפחה, מהחברים, מהשבט בתנועה ומדי פעם מעלים סרטונים ליוטיוב ולאינסטגרם. בהתחלה כמעט אף אחד לא צופה ביצירות שלכם ולמרות כל האהדה מהסביבה התומכת, החלום שלכם הוא להתפרסם ברשת. הרי שם יש לכם את הפוטנציאל הכי טוב להגיע לעולם הגדול.

בדיוק באותו הזמן הדוד שלכם, שבמקרה הוא גם אחד מהמפיקים של תוכניות הנגינה הטובות ביותר, מאזין ליצירות שלכם, מתלהב ומנסה לשכנע אתכם להירשם לתוכנית החדשה שהוא מקים. זו תוכנית שתוכל לקדם אתכם בטירוף! לקשר אתכם עם מפורסמים, להעלות את כמות הצופים ביוטיוב, להפוך לאושיית רשת וכמובן, להכניס לכם לא מעט כסף.

אבל..

ה"אבל" לא איחר להגיע וההורים שלכם מזכירים שוב ושוב את עניין הבגרויות ושהפוקוס עכשיו חייב להיות על הלימודים ולא על סתם תחביב שפיתחתם.

טוב, בואו. תעצרו שנייה ותקראו את זה שוב. תמירו את הגיטרה בתחביב אחר שאתם אוהבים ותנסו להתחבר לטקסט.

עשיתם?

יופי, עכשיו:

מה אתם, בתור נערים הייתם עושים? הייתם הולכים על זה – הופכים את התחביב לקריירה בגיל צעיר? דוחים את ההצעה של הדוד בנימוס וממשיכים הלאה?

דילמות הן חלק מהחיים שלנו, והן בעיקר תוצאות לוואי של הזדמנויות וסדר עדיפויות – "מה אני אוהב" ו"מה אני צריך". ברוב המקרים קשה להכריע מכיוון שלא תמיד ניתן להבין איזו החלטה היא הנכונה ביותר עבורנו.

אבל אני חייב לומר כי כל לקיחת הזדמנות, מובילה להזדמנויות נוספות שיופיעו כתוצאה מכך.  למשל בסיפור שלנו, עצם הסיפור שלנו לדוד על היצירות והעלאת הסרטונים ליוטיוב מייצרת לנו אפשרות להזדמנות שהדוד יעזור לנו להגשים את החלום. ואם נחליט להמשיך איתו, מן הסתם שיבואו או נייצר בעצמנו הזדמנויות נוספות.

עולם ההזדמנויות תמיד קסם לי. האפשרות להגשים חלומות נראתה לי פעם פעולה קשה לביצוע עד בלתי אפשרית. כלומר עד היום אני נתקל במחסום הזה לפעמים, אך בעיקר לאחר שקראתי את הספרים "הרשימה" ו"ההזדמנות" של יובל אברמוביץ' המדברים על הגשמת חלומות, התברר לי כי אפשר להגשים חלומות באמצעות יצירת הזדמנויות בצורה פשוטה וקלה בהרבה ממה שאנחנו מדמיינים.

דרך אגב, אם הגעתם עד לכאן אשמח אם תתנו בלייק בתיבה שנמצאת בדיוק משמאל >>

שווה לעקוב, אנחנו מפרסמים סרטונים ומדורים מעניינים שלא מופיעים בשום מקום אחר 🙂 

 

לתגובות: yaakov.geppert@gmail.com

עשו לנו לייק בפייסבוק:

השארת תגובה