לצנוח מ25000 רגל

 סרטון הפתיחה שלנו ללא ספק מוכרז באופן רשמי כפסיכי וההזוי ביותר שהמדור ראה מאודו וכל מילה מיותרת. בשני סרטון מרגש ויוצא דופן, אנושי ונוגע של טובה גדות ובתה הקטנה, בשלישי ד"ר ויקטור פרנקל, מחבר הספר הנודע: האדם מחפש משמעות מספר על עצמו, ברביעי ניסוי חברתי על תפיסת ההצלחה העצמית שלנו בחיים ובקטנה לסיום: הרב יונתן זקס במסר קצר וקולע על הפוליטיקה של התקווה.

1. לצנוח מ25000 רגל.

פתאום קם אדם בבוקר ומחליט לקפוץ מגובה של 25000 רגל ובמהירות של 240 קמ"ש.  נשמע לכם הזוי? חכו שתראו את זה. לא זכור לי שנתקלתי בהוכחה נחרצת יותר למשפטו האלמותי של איינשטיין: :"שני דברים הם אין סופיים-הטיפשות והיקום". מדוע שבן אדם יעשה זאת לעצמו ומה נסגר לעזאזל אם אשתו והצופים? זהב לשיעורי חברה. מרהיב ומעורר מחשבות. מתיכון ומעלה. חובה על המחנכים והמורים לצפות לפני שמראים לכיתה. אורך: 3:08. אנגלית עם תרגום.

2. לא בלי בתי

לפני כשנה השמיים נפלו עלי" כותבת טובה גדות בדף הפסייבוק שלה. "רחל, בתי האהובה אובחנה כלוקה בתסמונת רט – Rett Syndrome החלום שרחל תהיה ככל הילדים התנפץ בקול גדול. רט היא תסמונת הפוגעת בעיקר בבנות ומתבטאת בעיקר באובדן יכולת הדיבור, בעיות תפקודיות קשות וקשיי תקשורת. נרגשת להגיש לכן את הקליף החדש שלי ושל רחל". מרגש. אנושי. וכל כך משמח לדעת ולראות אהבה הורית מתפרצת ושוטפת שמחזירה לנו קצת את השפיות בעידן של חוסר וודאות. להורים מורים ותלמידים. אורך: 4:37. בעברית. הקליפ מיועד לנשים. מוזמנים לדף הפייסבוק של טובה:

https://www.facebook.com/tovagadot

3. האדם מחפש משמעות – ראיון עם ויקטור פרנקל

אם עדיין לא קראתם את הספר המכונן: האדם מחפש משמעות, לכו ותקראו ולא נספר לאף אחד. אבל אם כן, גם אתם בוודאי תתרגשו לראות את הריאיון הבא עם אחד מגדולי הפסיכיאטרים ויקטור פרנקל כיצד ויתר על האפשרות להימלט מאוסטריה הנאצית ולהינצל ממחנות הריכוז. מצוין לכל זמן ומעלה שאלות חשובות. לא רק ליום השואה. מחטיבה ומעלה. אורך: 7:26. אנגלית עם תרגום.

4. תסתכל על עצמך במראה ותתחיל לחייך

ניסוי חברתי נהדר שמדגים את הפער בין תפיסת העצמי שלנו לבין תפיסת הסביבה. תכליתי ונוגע בנקודה. חובה לכולם ובעיקר למתבגרים. מחטיבה ומעלה. אורך: 2:50. אנגלית עם תרגום.

קטנה לסיום - אפשר גם אחרת

הרב יונתן זקס במסר מדויק שמסביר מהי הפוליטיקה של הכעס ואיך אפשר להגיע ממנה לפוליטיקה של התקווה. לאנשים שאוהבים לתפוס קצת עומס אינטלקטואלי בכמה דקות. כמיטב המסורת, גם הסרטון הזה מלווה באיורים שממחישים נהדר את העניין.  מתיכון ומעלה. אורך: 6:53.

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה