יום העצמאות

אל תפספסו את סרטון הפתיחה שבתוך 90 שניות יסביר לכם מדוע ואיך נהפכה המדינה הקטנה שלנו למגדלור ואור לגויים. בשני על השאלה המוסרית הגדולה ביותר היום ומנזר השתקנים. בשלישי על האנטישמיות ברשת ואיך תדעו לזהות אותה, ברביעי על אחת מהשאלות המרתקות הקשורות לגיל שלכם, בחמישי סרטון קצר ומדויק על ההרגלים החדשים שלנו ובקטנה לסיום: קולולם מרגש במיוחד ליום השואה.

1. אני ממציא משמע אני קיים

 

כולנו שמענו על הדיסק און קי ו'מובילאיי' אבל רק אחרי שתראו את 90 שניות הללו תבינו עד כמה היזמות וכושר ההמצאה הישראלי שוטף את העולם. נהדר. מנפח את הלב ומחמם את האגו. מומלץ לראות עם גלידה בטעם כחול ולבן וקצפת גדולה מלמעלה. לכולם. אורך: 1:35. בעברית.

2. מנזר השתקנים

באמצע החגיגות מגיע הקרצייה ומתחיל לחפור לנו על הטרגדיה והזוועה האנושית מעבר לגבול שבה נרצחו 150 בני אדם כתוצאה ככל הנראה של נשק כימי. לגמרי. והעולם שותק. והבטן מתהפכת. ובא לך לצרוח אבל אתה כבר לא בטוח אם מישהו בכלל מקשיב. על המוסר וההחלטות הגורליות של החיים מתוך פאנל בערוץ 20. מתאים מחטיבה ומעלה. אורך: 5:41. בעברית.

3. על אנטישמיות וסמלים ברשת

כחיות חברתיות יצא לכולנו להיתקל בכל מיני סמלים והערות אנטישמיות. מאיזה מקום זה מגיע ועד כמה התופעה אמורה להדאיג אותנו? קצר תכליתי ומעניין. על סיכוי ההישרדות שלנו בעולם העתידי. מכיתה ו' ומעלה. אורך:  2:08. בעברית.

4. 50 אנשים. שאלה אחת.

סרטון מרגש, נוגע ומלא במחשבות על החיים. עד כמה אנחנו באמת מאושרים ושלמים עם הגילאים שלנו. סוכרייה עמוקה למיטיבי חשב. מחטיבה ומעלה. אורך: 3:39. אנגלית עם תרגום

5. ככה אנחנו נראים

דקה וחצי של שיקוף מדויק וקר על איך שהחיים תלויי הסמרטפון שלנו נראים מבחוץ. עשרות סרטים נעשו על העניין, הנה אחד היותר מוצלחים שבהם. מומלץ כפתיחה לשאלה: האם עוד נשארה לנו תקווה לצאת מהמערה הזו? מכיתה ו' ומעלה. אורך: 1:33. ללא מילים.

קטנה לסיום: קולולם – מיוחד ליום השואה..

אין יותר מידי מה להסביר, צריך פשוט לראות ולפתוח את המיקרופונים. השילוב של הקולות והדורות מתגלה כשלם הגדול מסך חלקיו ועוצמתי וחזק במיוחד. לאנשים שטרם הבינו על מה המהומה. אורך: 4:37. בעברית.

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה