הכל בראש

אני רוצה לבשר לך שבשעה טובה, השבוע אנחנו מסיימים…

…את המסילת ישרים. יפה לנו! כל הכבוד! עשינו את זה.

ייקח לנו זמן לעבור בכל שלבי המסילה. השבוע אנחנו מסיימים את הפרק על פרטי מידת הנקיות. חוץ מזה, בלימוד תורה (ובלימוד מוסר בפרט), לא באים לעשות הספקים. באים להתחבר לה‘, לרומם את התודעה. אין ”עשינו את זה“. אם כבר, זה עשה אותנו.

אבל גם הפרק על פרטי מידת הנקיות היה מאוד ארוך בפני עצמו, לא? אני לא זוכר את הכל, אבל עכשיו אני זוכר את הגאווה והשקר.

נכון. חוץ מהם היו גם הזהירות בממון הזולת, האונאה, השמירה על הקדושה, הלבנת פנים, עצה לא טובה, רכילות, חילול השם ועוד הרבה. בעצם – בכל אחת מהשס“ה יש חלק ששייך לנקיות, פרטים של המצווה שלא מודעים לבעייתיות שלהם.

תגיד, אתה באמת חושב שזה אפשרי כל זה? אתה מוכן לגלות אם הצלחת לנקות את כל הרשימה הזאת?

אני עוד לא נקי, אבל משתדל להתנקות כמה שאני יכול. זאת מעלה גדולה, מידת הנקיות, אבל היא אפשרית.

איך? איך אפשר את כל זה?

זה קשה, אבל לא כל מה שקשה הוא בלתי אפשרי. לרוץ כדי לשמור על הכושר זה דורש מאמצים, אבל מעולם לא הצלחת לעשות את זה? מתאמצים, ואחר כך – איזו הרגשה זו, אה? הרבה תלוי באמון שלך ביכולות שגנוזות בך, ויוצאות לפועל כשאתה מאמין בהן ומתאמץ.

כמו כן, חלק גדול מאוד בהצלחה שייך לרצון. האדם הגיע לירח, ביקע את האטום, הגיע להרבה דברים גדולים שהיו נראים בלתי אפשריים – בזכות הרצון והדבקות במטרה. ולא רק בתחום הפיזי, גם בתחום הרוחני זה כך. ואפילו יותר.

הנקיות נשמעת משימה קשה, אבל הרמח“ל מגלה לנו שבפועל זה יותר קל מאיך שזה נשמע. צריך לרצות את זה ולא לעזוב את הרצון, ועם קצת התרגלות, זה הרבה יותר קל. בהצלחה לנו!

השארת תגובה