מהגרים של החיים

בעוד שאר האנשים צפו באימה, הוא החליט לקום ולעשות מעשה והציל את חייו של הילד בן ה4. הסרטון הראשון מוקדש לאחד ממעשי הגבורה המרגשים יותר שראיתם בשנה האחרונה. בשני, מוסר השכל נהדר ניצול הזמן. בשלישי ניסוי הקונפורמיות המפורסם של אש, ברביעי מראה נוקבת על אפקט הצופים מהצד ובקטנה לסיום תקבלו שיעור לחיים שהוא הרבה יותר מעוד משחק כדורגל מפורסם.

1. מהגרים של החיים

מה לא אמרו על מהגרי העבודה שמחפשים עתיד טוב יותר באירופה? עלוקות שמנסות לחלוב את העושר הלבן עד שכל העולם ראה את אחד ממעשי הגבורה היותר נועזים שנראו כאשר מהגר מצרפת בן 20 טיפס 4 קומות בכדי להציל ילד בן 4 שנשאר תלוי בין שמיים לארץ. זה נגמר באזרחות ובהצעת עבודה בתחנת הכבאות. ללא מילים. מכיתה ה' ומעלה. תפור כהקדמה לשיעורי חברה תוך הדגשת הנקודות של סולידריות חברתית וכוחו של היחיד. אורך: 01:06. ללא מילים.

2. משל הצנצנת והאבנים

שיעור נהדר של מחנך שמחליט להדגים לתלמידים שלו איך ניתן לנצל את הזמן בצורה האופטימלית תוך הדגמה ויזואלית נהדרת. מתאים לכולם. אורך: 2:52. אנגלית עם תרגום.

3. האדם הוא מה שהוא חושב שאחרים חושבים שהוא.

ניסוי קונפורמיות מהמפורסמים בעולם ובכל זאת לא כולם עדיין מכירים אותו ומראה באופן פשוט עד כמה כולנו מושפעים מהסביבה עד כדי עיקום החשיבה. ניתן לביצוע בכיתות.  מתאים לכול מי שרוצה לדעת איך המוח האנושי מגיב. אורך: 04:10. אנגלית עם תרגום.

 

4. הצופים מהצד

מזוויע, מגעיל ובכל זאת מי יכול להגיד שלו זה לא יקרה…איך כל כך הרבה אנשים נשארים אדישים למראה אישה שוכבת על הכביש מחוסרת הכרה? מעלה תהיות נוקבות ביותר על הסולידריות החברתית מהסרטון הראשון שנעלמה. הלחיות דמינו? מכיתה ו' ומעלה. אורך: 3:35. אנגלית עם תרגום.

קטנה לסיום: משחק החיים

גם מי שהוא לא חובב כדורגל מושבע לא יכל להתעלם מהסיפור הטרגי- אירוני-קומי שנערך במוצ"ש על הבמה החשובה בעולם לעיני מיליארדי צופים והפגיש את קבוצות ריאל מדריד וברצלונה בגמר ליגת האלופות: על השוער הספרדי שהפסיד את עולמו ברגע ובכל זאת התאושש. על מוחמד סלאח המצרי שתכנן תוכניות ועל בייל שחווה תחיית המתים. מכרה זהב אמיתי לשיעורי חברה. מכיתה ד ומעלה. לכולם. . אורך: 8:28. באנגלית.

 ועם על הדרך תיהנו מכמה מהשערים היפים ביותר אי פעם בגמר ליגת האלופות בכלל שחקתי אותה.

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה