להרגיש כמו בובה על חוטים

אין הרבה שיחות עומק שהצליחו לחרוך את הרשת כמו השיחה המפורסמת של רנדי פאוץ' שידע שהוא הולך למות והחליט לחלוק את התובנות הנהדרות שלנו עם שאר האנושות ואל תפספסו גם את ההרצאה המלאה שלו בעברית. מכאן החלטנו לאוורר אתכם עם סרטוני פיקסר הנהדרים: בשני על שניים שרבים ומפספסים את העניין. בשלישי על הדרך שחשובה לא פחות מהמטרה. ברביעי על הטכנולוגיה שלועסת אותנו ובקטנה לסיום: סרטון לא פחות ממהמם על עבודת צוות ושלם הגדול מסך חלקיו.

1. כשההרצאה האחרונה מגיעה לאופרה

לרנדי פאוש, מדען באוניברסיטת קרנגי מלון, נשוי ואב לשלושה ילדים, נודע שיש לו באזור השישה חודשים לחיות. אז הוא החליט להוציא את כל הסודות שלו לעולם. זה נגמר באחת מההרצאות המדהימות ביותר שנראו על המסך מבלי להגזים. תפור על שיעורי חברה לסוף שנה וכתובנות לניצול נכון של הזמן. מחטיבה ומעלה. אורך: 3:44. אנגלית עם תרגום שמופעל דרך ההגדרות.

להרצאה המלאה בהפעלת התרגום לעברית:

https://www.youtube.com/watch?v=ji5_MqicxSo

2. שניים רבים

סרטון נהדר של פיקסר עם מוסר השכל חזק לחיים מדוע אנשים מסוגלים להפסיד את כל עולמם בגלל מחלוקות וריבים. קצבי ומתוק. מכיתה ד' ומעלה. אורך: 3:28. ללא מילים.

3. הדייג והחמור

בחברה שמקדשת את מבחן התוצאה הסרטון המצויר הזה הוא כמו מים צוננים לאדם צמא. כמה פעמים הפסדנו את הדרך רק בגלל השאיפות האובססיביות שלנו להגיע למטרה? סרטון נהדר עם קצב ואנימציה משובחת שישאיר אתכם עם טעם של עוד. כדאי להגיש כפתיחה לדיון כיתתי אודות הדרכים להגשמת החלומות שלנו והאושר שאנחנו סופגים מהם על הדרך. מכיתה ד' ומעלה. אורך: 4:24. ללא מילים אבל מומלץ להגביר את הרמקולים.

4. להרגיש כמו בובה על חוטים

נראה שבשקט בשקט המהפכה הושלמה: נהפכנו לזומבים שלא מסוגלים ללכת מבלי לקבל את האישור של האח הגדול וטכנולוגיית העילית שלו. אבל מה קורה כשאנחנו מתחילים לאבד שליטה ולהפקיד את הגורל שלנו בידי האחר? אנלוגיה נהדרת למצב של הדור. מכיתה ד' ומעלה. אורך: 3:35.

קטנה לסיום - ביחד או למות

יצירת מופת דרך הנפשה על החשיבות בעבודת צוות. כל כך פשוט ועם זאת כל כך חזק ומשמעותי. מומלץ להראות לפני פעילויות בסניף של מחנות קיץ כמו גם לפני משימות כיתתיות. אחד הטובים! מכיתה ו' ומעלה. אורך: 1:02. ללא מילים.

ראיתם סרטון ייחודי שיעניין את כולם?
אתם מוזמנים לשלוח למייל: avinoam811@gmail.com

השארת תגובה